rdl-algi-duze

Algi morskie dla koni

Ekologiczna multiwitamina, doskonała kondycja skóry i sierści. Mączka z norweskich alg morskich o potężnych walorach odżywczych. Stanowi najbogatsze źródło organicznych witamin, minerałów i pierwiastków śladowych. Korzystnie wpływa na poprawę tempa wzrostu rogu kopytowego i utrzymanie doskonałej kondycji skóry i sierści.

Dzięki zawartości makro- i mikroelementów, algi morskie  (Ascophyllum nodosum) charakteryzują się wysoką przyswajalnością i uniwersalnością zastosowania. Wysoka zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych i kwasu foliowego, które bogate są w jod, sprawia, że produkt polecany jest do profilaktyki wielu schorzeń, takich jak na przykład choroby nowotworowe. Regularna podaż alg morskich w diecie wpływa na regenerację mięśni po treningu, rozbudowę muskulatury.

Produkt nie zawiera dodatków syntetycznych.

Wskazania: jako codzienny, naturalny składnik diety, źródło jodu, wspomagająco przy leczeniu alergii, spadku odporności, problemach tarczycowych, przy odtruwaniu organizmu,sprzyjający poprawie kondycji skóry i sierści. Regeneracja mięśni po treningu, rozbudowa muskulatury oraz w celu poprawy tempa wzrostu rogu kopytowego.

PROCES PRODUKCJI

Wszystkie składniki zostały dodane w naturalnie czystej postaci, świeżo po zmieleniu, uprzednio poddane obróbce termicznej odpowiednio dobranej dla optymalnego zachowania dużych ilości doskonale przyswajalnych, naturalnych witamin oraz składników mineralnych.

METODA SUSZENIA
Tylko odpowiednia, wyspecjalizowana metoda suszenia, pozwala na uzyskanie produktów najwyższej jakości. Źle dobrane parametry suszenia (zbyt wysoka temperatura) powoduje degradację aminokwasów, witamin czyli obniża jego wartość pokarmową. Poddajemy suszeniu zawsze świeży materiał.

Skład: 100% Ascophyllum nodosum
Popiół surowy: 27%
Zawartość jodu: 450mg/kg

SKŁADNIKI ANALITYCZNE
Ołów <0,1 mg/kg
Rtęć <0,05 mg/kg
Kadm 0,24 mg/kg
Fluor 7-45 mg/kg


Dawkowanie:
KONIE: 8 g produktu na 100 kg m.c. na dobę

Załączona miarka zawiera 10g produktu.

Sposób podania : należy zmieszać z paszą przed podaniem.

W przypadku zdiagnozowanej choroby tarczycy, przed zastosowaniem mączki z alg (ze względu na zawartość jodu) należy skonsultować się z lekarzem weterynarii.

    • Regeneracja mięśni po treningu
    • Rozbudowa muskulatury
    • Poprawa tempa wzrostu rogu kopytowego
    • Doskonała kondycja skóry i sierści
    • Przy niedoborach jodu