...

Białko doskonałe

Jednym z najważniejszych składników pokarmu jest białko, które w przypadku psów powinno pokrywać 1/3, a kotów nawet połowę zalecanej wartości energetycznej dziennego spożycia. Niestety nie zawsze jego ilość i jakość w pokarmie jest odpowiednia. Najnowsze metody oceny wartości i biodostępności tego składnika odżywczego na pierwszym miejscu wśród białek referencyjnych (czyli uznawanych za idealne) stawiają białka mleka. W wyniku długotrwałej obróbki termicznej i technologicznej (a czasem także w wyniku jej braku), a także zaburzeń trawiennych wiele surowców czy nawet karm przemysłowych, może zawierać białko tak niskiej wartości odżywczej, że nie będzie przez zwierzę przyswajane. Dlatego warto sięgnąć po źródło pełnowartościowego białka, jakim jest „Pokusa” zarówno w przypadku gdy karmimy w sposób domowy, jak i wtedy, gdy chcemy uzupełnić potencjalne niedobory białka, wynikające ze stosowania gorzej przyswajanych niskiej jakości karm przemysłowych – zarówno tych wilgotnych jak i suchych.

Warto sięgać po wysokiej wartości białko w okresie intensywnego wzrostu kociąt i szczeniąt. Także kotki i suki hodowlane odniosą widoczne korzyści z dostarczenia im białka wyższej wartości biologicznej. Preparaty będące źródłem wysokiej biodostępności białka znakomicie uzupełniają dietę psów aktywnych sportowo i psów pracujących. Warto podkreślić, że jakość i wartość biologiczna białka w Naszym preparacie jest o 1/3 wyższa niż w świeżym mięsie, co przekłada się na osiągane wyniki wysiłkowe. Wielu lekarzy weterynarii rekomenduje podawanie wysokiej jakości białka także u zwierząt dojrzałych i starszych, u których procesy rozkładu własnego białka mięśniowego prowadzą do starczego wyniszczenia. Także szczególnie ważne jest dbanie o odpowiedni poziom białka w organizmie, gdy decydujemy się na dietę eliminacyjną u naszego psa czy kota – taką jak dieta wegetariańska. Gdy rezygnujemy z podawania mięsa zwierzętom drapieżnym i podajemy z pokarmem wyłącznie białko roślinne, które jest nie w pełni wartościowe dla ich organizmu, musimy pamiętać, iż może być to zgubne dla ich zdrowia. Podając regularnie „Pokusę”, nie musimy się już martwić o profil białkowy naszego czworonożnego przyjaciela, gdyż jako produkt cząstkowy specjalnego przeznaczenia żywieniowego pozwala spełnić jego potrzeby.

Zarówno jako jedyne źródło białka lub jako uzupełnienie codziennej diety, „Pokusa” zapewnia odpowiedni poziom białka o doskonałej przyswajalności. Aby to ocenić, najlepiej przekonaj się sam wraz ze swoim psem lub kotem!

białko bez laktozy