chl-small

Chondroline Small

Preparat wspomagający ochronę oraz rehabilitację układu ruchu w psów ras małych i miniaturowych. Przeznaczony do stosowania u psów ras małych miniaturowych o masie ciała poniżej 10kg.

Optymalnie dostosowana do potrzeb małego organizmu formuła i jej składniki, pomaga zneutralizować nieprawidłowości w obrębie chrząstek stawowych oraz kośćca. Składniki aktywne działają wspomagająco podczas terapii leczenia przewlekłych schorzeń aparatu ruchu. Preparat stanowi niezbędną chondroprofilaktykę ras pretendowanych do choroby zwyrodnieniowej stawów (osteoarthritis), osteochondrozy, dysplazji stawu biodrowego oraz łokciowego. Składniki wspomagają regenerację i ochronę układu ruchu psów małych poddawanych obciążeniom treningowym.

Produkt szczególnie polecamy w chondroprofilaktyce ras:
Yorkshire Terrier: Zwichnięcie rzepki, Osteochondroza, Choroba Legga-Calvego- Perthes
Sznaucer miniaturowy: Choroba Legga-Calvego- Perthes
Chihuahua: Zwichnięcie rzepki, Osteochondroza
Jamnik: Kręgozmyk, dyskopatia
Mops,: Zwyrodnienie kręgosłupa
Shih tzu: Dyskopatia
West Highland Terrier: Choroba Legga-Calvego- Perthes

Skład/100g:
Hydrolizowany kolagen – 26000 mg
Siarczan Chondroityny z chrząstki rekina – 3000 mg
Siarczan Glukozaminy z muszli małż – 6000 mg
Rosa canina L. – 19000 mg
MSM Metylosulfonylometan – 13000 mg
Saccharomyces cerevisiae – 23000 mg
Harpagophytum procumbens DC Czarci Pazur – 10000 mg

Dawkowanie:
< 2,5kg – 0,5g
2,5 – 5 kg – 1g
5 – 10 kg – 2g

Załączona płaska miarka produktu zawiera 1 g.

Wyprodukowano w Polsce.

Sposób podania : należy podać po uprzednim wymieszaniu z karmą. Optymalną efektywność działania zapewnia podanie preparatu w formie płynnej powstałej po rozpuszczeniu w niewielkiej ilości świeżej, chłodnej wody w proporcji 1:1.

 • Siarczan chondroityny z chrząstki rekina: wpływa na sprawność i wytrzymałość stawów, zwiększa odporność kości i stawów na mikrouszkodzenia.
 • Siarczan glukozaminy z muszli małż: zmniejsza strukturalne uszkodzenie chrząstki, korzystnie wpływa na objawy choroby zwyrodnieniowej stawów łagodząc je.
 • Hydrolizowany kolagen: zapewnia elastyczność ścięgien, stymuluje syntezę i regenerację tkanki chrzęstnej oraz prawidłowe wydzielanie mazi stawowej.
 • Rosa canina L.: jest najbogatszym źródłem wysoce przyswajalnej, aktywnej biologicznie, lewoskrętnej witaminy C, niezbędnej do uaktywniania syntezy kolagenu.
 • Harpagophytum procumbens DC Czarci Pazur: zawarte w nim składniki aktywne wykazują działanie przeciwzapalne (stany zapalne stawów i mięśni) oraz przeciwbólowe (uśmierzają bóle mięśniowe i kostne).
 • MSM Metylosulfonylometan: nadaje chrząstce odpowiednią elastyczność wspomagając jej funkcjonowanie. Wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Przywraca elastyczność oraz przepuszczalność ścian komórkowych, co jest szczególnie ważne w przypadku zwierząt uczestniczących w treningu lub intensywnej pracy.
 • Saccharomyces cerevisiae: korzystnie oddziałują na system nerwowy, wspomagając m.in. prawidłowy rozwój tkanki mięśniowej niezbędnej do utrzymania funkcji stawów.
 • Podaję mojemu 4-letniemu buldogowi francuskiemu, który cierpiał na bóle kręgosłupa i kulał po wysiłku. Od kiedy podaję Chondroline Small mój pies odzyskał pełnię sił!
  Aneta B.
 • „Mam buldożka, któremu przeskakiwały łapki. Od 3 miesięcy dostaje Small a po 2 miesiącach już mu nic nie strzykało w stawach”
  Daria