gold-milk

GOLDMILK Puppy

Pełnoporcjowy preparat mlekozastępczy dla szczeniąt od pierwszego dnia życia.

Wyjątkowo smakowita formuła o bezpiecznej zawartości laktozy bogata w kwasy DHA , które są niezbędne do prawidłowego rozwoju młodego organizmu. Dodatek doskonale przyswajalnych składników mineralno-witaminowych pokrywa niedobory, wspomaga procesy odpornościowe, prawidłowy rozwój kośćca i uzębienia. Reguluje gospodarkę fosforowo-wapniową wykazując działanie przeciwkrzywicze.

PORADA: Oddawanie moczu i kału jest u noworodków pobudzane przez sukę w procesie wylizywania okolic brzucha i krocza. Samodzielne kontrolowanie funkcji fizjologicznych pojawia się w ok. 3 tyg. życia. Karmiąc szczenięta do 3 tygodnia życia BEZWZGLĘDNIE po każdym posiłku należy wykonać delikatny masaż brzucha i okolic krocza za pomocą wilgotnej, delikatnej szmatki lub nasączonego wodą gazika. Temperatura wody powinna wynosić ok 38-40oC. Po masażu należy oczyścić okolicę odbytu.

Skład: mleko w proszku, BIO – żółtka jaj w proszku, serwatka w proszku, glukoza, dodatek mineralno-witaminowy.

Składniki analityczne na 100 g produktu:

ENERGIA BIAŁKO TŁUSZCZE WŁÓKNO SUROWE POPIÓŁ SUROWY
475 kcal 21,9g 27,2g 8% 6,43g

Dodatki witaminowo-mineralne 100g

Witamina A 20000 jm
Witamina D3 2000 jm
Witamina E 200 mg
Wapń 23,5g
Wapń z muszli ostryg 14,5g
Fosfor  117,5g
Magnez 1,6g
Sód 0,9g
EPA+DHA 0,14g
Omega3 0,6
Omega6 3,2

SPOSÓB PODANIA Umieścić w butelce odpowiednią ilość preparatu GoldMilk puppy dodać ciepłej, ale nie wrzącej wody, wymieszać do rozpuszczenia. Po schłodzeniu do temperatury 38°C preparat jest gotowy do podania.

DAWKOWANIE
W celu otrzymania odpowiedniej konsystencji, rozrabiać w stosunku 1:4 (1 miarka preparatu na 10ml wody)

Załączona miarka zawiera 2,5g preparatu.

Częstotliwość karmienia
Pierwszy dzień życia co godzinę, kolejne dni co 2-3 godziny.
Z uwagi na zróżnicowanie wieku, wielkości zwierzęcia czy rasy, nie można podać dokładnej dziennej dawki. Dlatego „karmienie na żądanie” jest najlepszym rozwiązaniem.

Dokarmianie uzupełniające (w okresie przedodsadzeniowym):
5-8 tygodni: do 30 ml przygotowanego preparatu dziennie / kg masy ciała (do 3% na kg masy ciała).
powyżej 8 tygodni: do 10 ml przygotowanego preparatu dziennie/kg masy ciała.

  • „Dostałam od weterynarza próbkę mleka zastępczego. Szczeniaczki nie były zbyt zadowolone i trzeba było dużo czasu spędzić przy każdym karmieniu zanim wypiły porcję. Po wypróbowaniu mleka zastępczego od Pokusy przeżyłam miłe zaskoczenie – piły aż im się uszy trzesły, a ogonki latały na boki! Maleństwa piją ze smakiem, a ja jestem bardzo zadowolona z produktu. (Bardzo pomaga mi w przejściu z mleczka mamy na stały pokarm, bo kulki są dużo smaczniejsze, kiedy namoczy się je w mleczku od Pokusy niż w wodzie.)”
    Katarzyna Izbicka, hodowla Cane Sonata
  • „Testowaliśmy mleko na małych chihuahua oraz na grzywaczce wkrótce po porodzie. Na duży plus brak jakichkolwiek problemów żołądkowych zarówno u malców jak i u matki polki. wszyscy chętnie pili. Łatwo je zrobić, rozpuszczalność przyzwoita, smakowitość wydaje się duża i bardzo dobra przyswajalność – ogólnie same plusy!
    Anna Woźny, hodowla Streaptill