gold-milk

GOLDMILK Puppy

Pełnoporcjowy preparat mlekozastępczy dla szczeniąt od pierwszego dnia życia.

Wyjątkowo smakowita formuła o bezpiecznej zawartości laktozy bogata w kwasy DHA , które są niezbędne do prawidłowego rozwoju młodego organizmu. Dodatek doskonale przyswajalnych składników mineralno-witaminowych pokrywa niedobory, wspomaga procesy odpornościowe, prawidłowy rozwój kośćca i uzębienia. Reguluje gospodarkę fosforowo-wapniową wykazując działanie przeciwkrzywicze.

PORADA: Oddawanie moczu i kału jest u noworodków pobudzane przez sukę w procesie wylizywania okolic brzucha i krocza. Samodzielne kontrolowanie funkcji fizjologicznych pojawia się w ok. 3 tyg. życia. Karmiąc szczenięta do 3 tygodnia życia BEZWZGLĘDNIE po każdym posiłku należy wykonać delikatny masaż brzucha i okolic krocza za pomocą wilgotnej, delikatnej szmatki lub nasączonego wodą gazika. Temperatura wody powinna wynosić ok 38-40oC. Po masażu należy oczyścić okolicę odbytu.

Skład: mleko w proszku, BIO – żółtka jaj w proszku, serwatka w proszku, glukoza, dodatek mineralno-witaminowy.

Składniki analityczne na 100 g produktu:

ENERGIA BIAŁKO TŁUSZCZE WŁÓKNO SUROWE POPIÓŁ SUROWY
475 kcal 21,9g 27,2g 8% 6,43g

Dodatki witaminowo-mineralne 100g

Witamina A 20000 jm
Witamina D3 2000 jm
Witamina E 200 mg
Wapń 23,5g
Wapń z muszli ostryg 14,5g
Fosfor  117,5g
Magnez 1,6g
Sód 0,9g
EPA+DHA 0,14g
Omega3 0,6
Omega6 3,2

Sposób podania
Umieścić w butelce odpowiednią ilość preparatu GoldMilk puppy dodać ciepłej, ale nie wrzącej wody, wymieszać do rozpuszczenia. Po schłodzeniu do temperatury 38°C preparat jest gotowy do podania.

Zastosowanie:
W celu otrzymania odpowiedniej konsystencji, rozrabiać w stosunku 1:4 (1 miarka preparatu na 10ml wody)

Załączona miarka zawiera 2,5g preparatu.

Częstotliwość karmienia
Pierwszy dzień życia co godzinę, kolejne dni co 2-3 godziny.
Z uwagi na zróżnicowanie wieku, wielkości zwierzęcia czy rasy, nie można podać dokładnej dziennej dawki. Dlatego „karmienie na żądanie” jest najlepszym rozwiązaniem.

Dokarmianie uzupełniające (w okresie przedodsadzeniowym):
5-8 tygodni: do 30 ml przygotowanego preparatu dziennie / kg masy ciała (do 3% na kg masy ciała).
powyżej 8 tygodni: do 10 ml przygotowanego preparatu dziennie/kg masy ciała.

  • „Dostałam od weterynarza próbkę mleka zastępczego. Szczeniaczki nie były zbyt zadowolone i trzeba było dużo czasu spędzić przy każdym karmieniu zanim wypiły porcję. Po wypróbowaniu mleka zastępczego od Pokusy przeżyłam miłe zaskoczenie – piły aż im się uszy trzesły, a ogonki latały na boki! Maleństwa piją ze smakiem, a ja jestem bardzo zadowolona z produktu. (Bardzo pomaga mi w przejściu z mleczka mamy na stały pokarm, bo kulki są dużo smaczniejsze, kiedy namoczy się je w mleczku od Pokusy niż w wodzie.)”
    Katarzyna Izbicka, hodowla Cane Sonata
  • „Testowaliśmy mleko na małych chihuahua oraz na grzywaczce wkrótce po porodzie. Na duży plus brak jakichkolwiek problemów żołądkowych zarówno u malców jak i u matki polki. wszyscy chętnie pili. Łatwo je zrobić, rozpuszczalność przyzwoita, smakowitość wydaje się duża i bardzo dobra przyswajalność – ogólnie same plusy!
    Anna Woźny, hodowla Streaptill
  • Produkt wypróbowywałam na najmniejszej suczce z miotu z którą fizjologicznie było wszystko wporządku ale gdy dosysała się do sutka tak się ekscytowała że za chwilę go wypuszczała, pod kontrolą potrafiła się przyssać ale szybko zasypiała. Na początku była karmiona kozim mlekiem, wszystko było ok ale sunia nic nie przybiorała. Goldmilk puppy równiez jej smakował, kupy były ładne i sunia potrafiła zjeść 30-50ml jednorazowo, powoli zaczęła przybierać na wadze. Polecam ten produkt.
    Aleksandra Korczyk, Inferior SIlesia Canis