rdl-kaolin

Kaolin

Odtruwanie organizmu, biegunki, naturalny sposób na skuteczne czyszczenie zębów.
Naturalna biała glinka kaolinowa o delikatnej konsystencji wydobywana z głębi ziemi z odpowiednich skał osadowych. Ma działanie oczyszczające, osłonowe, łagodzące podrażnienia jelit i skóry.

Stosowana wewnętrznie wspomaga hamowanie biegunek i rozwolnienia, wspiera procesy trawienne oraz detoksykacyjne organizmu.  Podawana w zdekantowanej formie pitnej- uzupełnia niedobory elektrolitów (krzemu, magnezu, litu, sodu i potasu.) Można  zastosować w formie pasty do zębów lub okładów na podrażnioną skórę.


Wskazania:
Wewnętrznie: przeciwbiegunkowo, odtruwająco, oczyszczająco.
Zewnętrznie: w formie pasty do zębów lub okładów na podrażnioną skórę.

Skład: Kaolin 100% (kaolin farmaceutyczny)

Dawkowanie:
Przeciwbiegunkowo
:
Masa ciała KAOLIN+ WODA
do 5kg : 1g – 5ml
5 – 10kg : 2g  -10ml
10 – 20kg : 4g – 15ml
20 – 40 kg :6g – 15ml
od 40 kg : 8g – 20ml

Załączona miarka zawiera 1 g produktu.

Odtruwająco – przypisaną masie ciała zwierzęcia dawkę produktu umieścić w szklance (250ml) świeżej, chłodnej wody, po opadnięciu produktu na dno, podawać w formie pitnej wodę bez osadu.

Stosowanie zewnętrzne:
Pasta do zębów – 4g kaolinu +12 kropel soku z cytryny+10 kropel oleju roślinnego- wymieszać do uzyskania jednolitej konsystencji. Czyścić zęby gazikiem owiniętym na palcu.

Okłady – kaolin mieszamy z niewielka ilością chłodnej wody do uzyskania średnio gęstej masy. Nakładamy na podrażnioną skórę na minimum 1 godzinę. Okład powinien być cały czas wilgotny.

Podczas przygotowywania glinki nie należy używać metalowych narzędzi.

Dokładną dawkę i czas stosowania powinien określić lekarz weterynarii.

Wewnętrznie należy stosować co najmniej 2 godziny po podaniu leków.

  • Przeciwbiegunkowo
  • Oczyszczanie i odtruwanie organizmu
  • Podrażnienia jelitowe
  • Profilaktyka uzębienia
 • Jestem bardzo zadowolona z działania produktu. W czasie testowania mieliśmy dwie stresujące sytuacja –  stres w naszym przypadku = sensacje żołądkowe do których należą biegunka i wymioty. Byłam mile zaskoczona , że w obu stresujących przypadkach i przy jednoczesnym stosowaniu preparatu  żadne problemy ze strony układu pokarmowego się nie pojawiły.
  Dodam, że efekt jest podwójnie zadowalający ponieważ w okresie przesilenia jesiennego Tekila standardowo kilka dni, nawet bez powodu walczyła z problemami jelitowymi. Teraz mamy już połowę października a Tekisia tryska energią! KAOLIN do stosowania wewnętrznego włączamy do naszej diety.
  Katarzyna i Tekila
 • 15056466_599620530225299_4009153808082107385_nZęby Jolie zostały dokładnie wyczyszczone pastą z Kaolinu. Jak ją wykonać? 4 g Kaolinu połącz z 12 kroplami soku z cytryny i 10 kroplami oleju roślinnego, wymieszaj do uzyskania jednolitej konsystencji. Zęby należy czyścić gazikiem owiniętym na palcu lub, jak zdradziła nam p. Kasia, po czyszczeniu Kaolinem pomóc zetrzeć reszki osadu monetą.
  Kasia i Jolie
 • Umyłam moim trzem psom zęby pastą z Kaolinem Pokusy – jestem zachwycona efektem! Zęby są widocznie czystsze, a psom bardzo smakowało!
  Monika i Colt