...

Kelp

Od półwiecza mieszkańcy fiordów i nabrzeży morskich podawali swoim zwierzętom suszone wodorosty, które zawierają wszystkie mikroelementy i minerały słonej wody. Naturalnie bogaty w liczne substancje bioaktywne i mikropierwiastki kelp powinien być królem alg w misce Twojego zwierzęcia.

Kelp to zwyczajowa nazwa brązowych wodorostów (z rodzaju Laminaria), które są zaliczane do super pokarmów. To „morskie warzywo” jest źródłem ponad 70 łatwo przyswajalnych witamin i składników mineralnych w ich naturalnej postaci. Wodorosty są bogate w mikropierwiastki: jod, potas, magnez, wapń, fosfor, fluor, cynk, miedź oraz żelazo, którego mają cztery razy więcej niż wołowina. Glony te obfitują też w witaminy (przede wszystkim z grupy B, beta-karoten K, C, E i niacynę) oraz aminokwasy egzogenne. Dlatego są bardzo cennym pożywieniem dla zwierząt cierpiących na niedobory substancji odżywczych. Suszone wodorosty wspomagają wzrost i wygląd sierści, a także korzystnie wpływają na kondycję skóry oraz uzębienie, przez co od lat są znane i cenione wśród hodowców. Zawarte w wodorostach naturalne substancje bioaktywne mają działanie przeciwnowotworowe, dlatego wykorzystuje się je we wspomaganiu terapii nowotworowej.

Kelp na każdym etapie życia Twojego psa i kota dostarcza niezbędnych składników, które wspomagają utrzymanie równowagi w mikroflorze jelitowej. Zawiera specyficzny rodzaj błonnika nazywany włóknem prebiotycznym. Oznacza to, że pokarmy wzbogacone w suszone wodorosty są lepiej trawione, a równowaga mikroflory jelitowej wpływa na podwyższenie odporności organizmu. Lekarze weterynarii polecają suszone wodorosty jako holistyczne źródło witamin i składników mineralnych.

Polisacharydy zawarte w kelpie wspomagają  kontrolę skoków cukru we krwi i zapobiegają zaburzeniom hormonalnym z tym związanym.  Pomagają kontrolować poczucie sytości, zapobiegają nadwadze i usprawniają przemianę materii poprzez zwiększenie metabolizmu tłuszczu. Kelp wspiera prawidłowy rozwój centralnego systemu nerwowego. Dodaje energii, spowalnia procesy starzenia, a nawet wpływa korzystnie na funkcje rozrodcze zwierzęcia. Zawartość licznych substancji bioaktywnych korzystnie wpływa na cały organizm Twojego czworonożnego przyjaciela. Skorzystaj więc z dobrodziejstw, które płyną dla Twojego zwierzęcia z morskich głębin.

kelp-algi