Jak pomóc psu w Sylwestra?

Jeśli Twój pies boi się sylwestrowych wystrzałów, pewnie co roku zastanawiasz się jak sprawić, żeby ta noc była mniej stresująca. W trosce o setki naszych pupili, wiele miast rezygnuje z hucznych pokazów fajerwerków jednak wybuchy można usłyszeć już w sylwestrowy poranek.  Poniżej przeczytasz 5 porad, które pomogą mu przetrwać ten trudny czas. 

calm downwww2

1. Zastosuj zabawkę „wyciszającą”.
Gryzienie i żucie to czynność rozładowująca napięcie i stres. Dlatego jeśli Twój pies umiarkowanie przeżywa odgłosy noworocznej zabawy, możesz spróbować przekierować jego uwagę na zabawkę wypełnioną pysznym jedzeniem lub mrożonym mięsem. Ten prosty sposób pomoże być pomocny w wyciszeniu Twojego czworonoga oraz przywrócenia jego równowagi emocjonalnej.

2. Zapewnij odpowiednią dawkę ruchu
Aby zapewnić optymalny relaks swojemu pupilowi, zaplanuj długi spacer poranną porą (kiedy ryzyko wystrzałów jest najmniejsze). W tym celu postaraj się wybrać miejsce najdalej oddalone od miasta. Pamiętaj o przezorności i bezpieczeństwie! Koniecznie załóż szelki podpięte do długiej linki. Po powrocie ze spaceru, rozsyp drobne smakołyki na wysokim dywanie lub na macie węchowej, aby zmęczyć też jego głowę! 

3. Podawaj preparat NoStress
Jeśli Twój pies reaguje wyjątkowo lękliwie na wybuchy petard możesz rozpocząć podawanie preparatu NoStress już na 2 tygodnie przed Sylwestrem. Produkt w formie smacznych tabletek nie otumania, natomiast redukuje stany lękowe, zmniejsza napięcie nerwowe i wyraźnie poprawi samopoczucie podczas kulminacji noworocznych eksplozji.

nostrss 320 x 100

4. Zapewnij bezpieczne schronienie
Zapewnij psu bezpieczne miejsce w którym będzie czuł się komfortowo. Ważne, aby takie schronienie wyciszało także huk petard. Może być to sypialnia, garderoba lub łazienka. Pokaż psu pomieszczenie wcześniej, aby się z nim oswoił, podaj gryzak i postaraj się zadbać o to aby jego skojarzenie z tym miejscem było jak najlepsze. Jeśli możesz, zostań z psem w pomieszczeniu. Bądź dla niego wsparciem, zachowując się spokojnie okazując mu czułość (jeśli to lubi).

5. Włącz radio
Włączone radio lub telewizor mogą pomóc w zagłuszeniu hałasów sylwestrowej nocy. Zostaw je włączone już od południa, aby pojedyncze wystrzały w dzień nie zaskoczyły Twojego psa. Po zmroku zasłoń okna, aby pies nie widział błysków.

Życzymy Wam spokojnego sylwestra!
Zespół Pokusa for health!