aamal

Małża Nowozelandzka

Naturalne odżywianie stawów, poprawa sierści i skóry. 
100% naturalna, liofilizowana mączka z zielonych małży nowozelandzkich (Perna Canaliculus) jest doskonałym uzupełnieniem diety psów i kotów. Bogata w glukozaminoglikany (GAG), kwasy tłuszczowe omega-3, aminokwasy, kwas krzemowy, substancje mineralne, witaminy ( E, C, A, D1, D3, B1, B2, B6, B12) oraz pierwiastki śladowe (wapń, jod, żelazo, fosfor, potas, selen, sód, cynk). 

Glukozaminoglikany (GAG) stanowią budulcowy składnik chrząstek międzykostnych i płynów stawowych co czyni z małży nowozelandzkich sukcesywnym, naturalnym sposobem na odżywianie stawów. Ponadto korzystnie wpływa na poprawę sierści, skóry oraz kondycji. Polecany osobnikom młodym w okresie intensywnego wzrostu i rozwoju oraz dla psów starszych w celu dostarczenia naturalnego źródła glukozaminy, która wspiera odbudowę chrząstki. Ilość glukozaminy w organizmie zmniejsza się wraz z wiekiem dlatego jego podaż w diecie jest szczególnie ważna u zwierząt powyżej 5 roku życia. 

produkt dosteony w tab

Zastosowanie:

    • Ochrona aparatu ruchu
    • Poprawa kondycje skóry i sierści
    • Poprawa kondycji fizycznej
    • Dla psów młodych i seniorów

Skład: 100% małży nowozelandzkich (Perna Canaliculus)

Forma: proszek

Składniki analityczne
Białko surowe 52.4%
Tłuszcze 8.8%
Wilgotność 2.5%
Popiół surowy 15.9%
Glikozoaminoglikany 3.3%

Dawkowanie/24h 
Koty i małe psy : 0.5 miarki
Psy 10-20kg m.c.: 1 miarka
Psy 20-30kg m.c. : 2 miarki
Psy 30kg m.c.+ : 3 miarki

Najlepszy efekt uzyskuje się przy stosowaniu produktu przez okres minimum 8 tygodni.
W przypadku dawek terapeutycznych można podwoić zalecaną dawkę dzienną preparatu.

Miarka dołączona do opakowania zawiera 1g produktu (wartość orientacyjna)

Sposób podania: zmieszać z pokarmem.

Małże nowozelandzkie (Perna canaliculus) w warunkach naturalnych występują tylko w wodach okalających Nową Zelandię. Małże te są specjalnie hodowane, gdyż znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle spożywczym. Małże nowozelandzkie służą do produkcji dodatków pokarmowych dla ludzi i zwierząt. Od dawna małże te były używane w leczeniu różnych chorób stawów. Liczne badania przeprowadzone w warunkach in vitro dowiodły, że małże nowozelandzkie działają przeciwzapalnie (Coulson i wsp., 2015)….

wpis - malza