aatau

Tauryna

Warunkuje prawidłową pracę serca, niezbędnik w diecie kotów. 

Organiczny dodatek żywieniowy, związek z grupy aminokwasów biogennych. Stanowi niezbędne uzupełnienie codziennej diety psów i kotów dorosłych w przypadku niedoborów wynikających z zaburzeń jego syntezy.


Tauryna warunkuje prawidłową pracę serca oraz prawidłowy rozwój układu nerwowego. Stanowi istotny dodatek do diety obfitującej w gotowane lub surowe mięso(wołowina, cielęcina, kurczak) oraz karmy przemysłowej o niewystarczającej jej zawartości. Jest niezbędnym elementem diety kotów oraz psów ras szczególnie narażonych na kardiomiopatię.

Koty: niezwykle istotny element diety. Niedobory tauryny skutkują niedorozwojem cewy nerwowej u kociąt, rozwojem kardiomiopatii, retinopatią prowadzącą do całkowitej ślepoty.
Psy: w profilaktyce wybranych kardiomiopatii na które szczególnie narażone są rasy: owczarek niemiecki, bokser, doberman, dog niemiecki, labrador, golden retriever, bernardyn, pudel królewski, chart afgański.

Zastosowanie:

  • Dla psów i kotów narażonych na choroby serca
  • Wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego
  • Niezbędny w kociej diecie

Skład: Tauryna 99%, bez dodatków.

Dawkowanie: 

KOTY: 250-400mg dziennie łącznie we wszystkich pokarmach.
PSY: 20mg/ 1kg m.c. lub 1g /1 kg pokarmu.

Miarka dołączona do opakowania zawiera 1,5g (1500mg) produktu (wartość orientacyjna)

UWAGA! Odmierzoną ilość tauryny rozpuścić w niewielkiej ilości letniej wody. Nie podawać nierozpuszczonej!

Dawkę i czas stosowania powinien określić lekarz weterynarii.

Tauryna jest aminokwasem siarkowym, który jest syntetyzowany z metioniny i cysteiny. Jest potrzebna do prawidłowego funkcjonowania mięśnia sercowego, układu nerwowego i narządu wzroku, a jej niedobór może doprowadzić do rozwoju kardiomiopatii i degeneracji siatkówki (Imaki i wsp., 1998; Novotny i wsp., 1994; Sanderson i wsp., 2001). Niedobór tauryny u kociąt powoduje zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego (Saransaari i Oja, 1994). Tauryna jest składnikiem odżywczym niezbędnym dla kotów, które mają ograniczoną zdolność jej syntezy (Edgar i wsp., 1998).